“Četvorka” od šale

BEČEJCI UBEDLjIVI NA STARTU BAČKE ZONE

Strelci: 1:0 Veseliović u 12, 2:0 Mihaec u 14, 3:0 Ž. Kobiljski u 80, 4:0 Ž. Kobiljski u 89. minutu. Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 150. Sudija: Stevan Jeknić (Palić) 8. Žuti kartoni: V. Kobiljski i Vargec (OFK Bečej 1918), Gnjatović, Savić (Radnički)
OFK BEČEJ 1918: Ereg -, V. Kobiljski 7 (od 63. Bečanović -), Ćulum 6,5, Korać 6,5 (od 82. Dabižljević -), Vargec 7, Šijačić 7, Mihalec 7,5 (od 71. Jović -), Dražić 6,5, Veselinović 8, Vasin 7,5, Ž. Kobiljski 8.
RADNIČKI: Pavasović 6, Tevanović 5, Josić 5, Lakić 6 (od 47. Mitrović 5,5), Lukić 5, Martinović 5,5, Sekulić 5, Gnjatović 5,5, Savić 5 (Karas 6), Miletić 5, Nenadić 5 (od 80. Bobinac -).
Igrač utakmice: Stevan Veselinović (OFK Bečej 1918)
Start nastavka sezone Bačke zone u „tvrđavi kraj Tise“ počeo je minutom ćutanja, čime su Bečejci odali poslednju poštu nekadašnjoj „sedmici“ Bečeja, a potom novosadske Vojvodine, Dušanu Dućetu Stakiću. Bečejci su pobedili sa ubedljivih 4:0, a gosti iz Sombora mogli su, prema prikazanoj igri i šansama, da se vrate kući s daleko više golova u svojoj mreži.
Posle uraganskog početka domaćih i četiri propuštene prilike, Bečejci su za tri minuta postigli dva gola. Prvo je Stevan Veselinović u 12. minutu iskoristio dobro ubacivanje iz ugla Žarka Kobiljskog, a onda je Šandor Mihalec u 14. minutu asistenciju Veselinovića pretvorio u pogodak. Do odlaska na odmor momci s Tise su imali još tri prilke, ali je golman Pavasović bio na visini zadatka.
U nastavku je viđeno manje prilika, a poslednje dve greške odbrane gostiju iskoristio je Žarko Kobiljski i postavio konačnih 4:0.

Tabelu Bačke zone možete pogledati ovde.