ZONA “JUG”: BSK – VLASINA (Vlasotince) 0:2 (0:2)

Istinski tragičar - Stevan Stojković, fudbaler BSK-a, foto: Ž. Matić

Bujanovac –  Gledalaca: 200. Sudija: Stefan Ćirić ( Pirot ) 6. Strelac: Đokić u 13 i 39. minutu.  Žuti kartoni: Stanković, A. Stojković i M.Ž.Tasić ( BSK), N.Stojanović ( Vlasina ).

BSK: Ristić 6, Živković 6,5 ( od 46. Kostadinović 6 ), Ćuković 6, Kostić 6, Stamenković 6, Pavlović 6, S.Stojković 6 ( od 75. Đorđević-), A.Stojković 6,5, M.Tasić 6, Stanković 6 ( od 46. Stefanović 6 ).

VLASINA: Zdravković -, Cvetković 6, Janković 6, Marković 6, Ilić 6, B.Milošević 6,5, N.Stojanović 6, Marjan Stojanović 6 ( od 70. A.Nikolić-), Đorđević 6 ( od 87. M. Stanković- ), A. Stanković 6, Đokić 7 ( od 81. Marjan Stojanović-).

Igrač utakmice: Nemanja Đokić

Lider je osvojiounapred planirane bodove, čime je opravdao ulogu „papirnatog“ favorita, ali prikazanom igrom nije uverio prisutne ljubitelje fudbala da ima kvalitete  za viši rang takmičenja. Domaći „fenjeraš“ je svojim promašajima „osvetlio“ gostima put do pobede. A nepisano fudbalsko pravilo – da posle promašaja stiže kazna, uveliko je ispisalo događanja na ovoj utakmici. Pogotovu u prvom poluvremenu, u kome su gosti završili sav posao. Umesto vođstva u 6. minutu, kada je nekoliko domaćih fudbalera „zaboravilo“ da ubaci loptu u mrežu, gosti ni iz čega sedam minuta kasnije postižu gol! Odbijenu loptu Đokić pretvara u 0:1. I tada kreće serija promašaja u režiji Stevana Stojkovića i Novice Stankovića. Sigurne golove iz dobrih kontranapada prvo Stojković, zatim Stanković pretvaraju u nestvarne promašaje. Traljavim udarcem glavom iz neposredne blizine, pridružuje im se i mlađani Pavlović. A ispred sebe je imao praznu mrežu i nemoćnog Zdravkovića. Naravno, svi ti promašaji kažnjeni su drugim golom Đokića, ispostavilo se, bio je to i konačan rezultat utakmice. Jer, u drugom poluvremenu nije viđeno ama baš ništa!? Gosti, zadovoljni postignutim, nisu pokazivali neke ambicije da ozbiljnije priprete domaćinima, što se može i razumeti, ali se ne može razumeti takvo ponašanje domaćih fudbalera, koji nisu bili ni nalik dobro organizovanog tima iz prvog dela igre, koji je  prosto grizao na terenu i pokazao  mnogo više od lidera. Osim potpune dekoncentracije  i neshvatljive neefikasnosti pred golom.

Inače, pre početka susreta minutom ćutanja odata je počastpreminulom Slavoljubu Tomiću – Ljupčetu Linguru, prvotimcu BSK-a iz 70-ih godina.