ZONA DRINA: Goleada Radničkog

Radnički (V) – Jedinstvo 1945 4:0 (2:0)

Izvor: Sport014

Strelci: Petrašević u 7. i 76.. Ćebić u 33. i Đukić u 79. minutu

Stadion: SRC „Peti puk“. Gledalaca: 150. Sudija: Ivan Luković (Užice) 7. Žuti kartoni: Gačić (Jedinstvo 1945)

Radnički: Simić 7, Đukić 7,5, Danilović 7, Tomić 7, Ilić 7, Tajdić 7,5, Đurić 7, Prokić 7,5, Ćebić 6,5 (od 90. Pacić -), Stevanović 7 (od 73. Stojanac 7), Petrašević 8 (od 77. Ašković 7).

Jedinstvo 1945: Ranković 6,5, Sarić 6, Gačić 6, Stefanović 6, Drobnjak 6 (od 39. Nikolić 6), Ćirić 6, Lazarević 6, Rakić 6 (od 75. Ilić -), Janković 6, Lukić 6, Tomić 6.

Igrač utakmice: Petrašević (Radnički) 8.

Fudbaleri Radničkog deklasirali su u Valjevu sa 4:0 ekipu Jedinstva 1945 iz Vladimiraca, u okviru 13. kola Zone Drina i učvrstili su se u gornjem delu tabele, dok gosti ostaju na začelju. Narednog vikenda u derbiju kola Radnički gostuje u Klupcima ekipi Radničkog Stobeks.

Valjevci su tokom celog meča imali inicijativu, šanse pred golom gostiju ređale su se kao na traci, i pravo je čudo da nije ostvarena ubedljivija pobeda. Na samom početku meča, u sedmom minutu, Petrašević je iskoristio konfuziju u odbrani gostiju, i poklon loptu pretvorio u vođstvo Radničkog. Uz takav početak, domaći fudbaleri mogli su rasterećeno u nastavak meča, što je i doprinelo dopadljivoj igri, uprkos veoma lošem terenu, koji je probleme pravio kako gostujućim defanzivcima, tako i napadačima Radničkog.

Posebno raspoložen bio je dvojac Radničkog TajdićĐukić, koji je po desnoj strani zadavao mnogo problema gostima. Nakon jednog od mnogobrojnih prodora, Đukić je u 33. minutu asistirao Ćebiću za vođstvo od 2:0, kojim je i završeno prvo poluvreme.

U drugom delu meča fudbaleri Radničkog nastavili su istim tempom, stvarajući mnogobrojne prilike, ali do trećeg gola stigli su tek u 76. minutu. Sjajnu igru Radničkog svojim drugim golom krunisao je Petrašević. Tačku na goleadu Radničkog stavio je Đukić u 79. minutu, prelepim udarcem sa ivice šesnaesterca u suprotni ugao golmana gostiju.